Aktualności

Biuletyn nr 3 / 2023 już dostępny!

Miło nam poinformować, że ukazał się kolejny numer Biuletynu PTE w wersji elektronicznej pt. „XXXVI Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej. W świecie rosnącej inflacji. Wymiar mikro- i makroekonomiczny”.

Biuletyn PTE to cykliczne czasopismo Zarządu Krajowego Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, przeznaczone dla osób o zróżnicowanych zainteresowaniach, ale wspólnych motywacjach związanych z działaniami dla rozwoju społeczno-gospodarczego.

Zapraszamy do lektury:

CZWARTEK U EKONOMISTÓW. PRZEDSIĘBIORSTWA PAŃSTWOWE W GLOBALNEJ GOSPODARCE. 01.12.2022

PTE zaprasza na seminarium z cyklu Czwartki u Ekonomistów pn. Przedsiębiorstwa państwowe w globalnej gospodarce.

Termin: czwartek 1 grudnia br. godz. 15:30 – 17:00

Miejsce: siedziba PTE, Sala im. Edwarda Lipińskiego, ul. Nowy Świat 49 w Warszawie

Transmisja w dniu wydarzenia będzie dostępna na profilu fB PTE

Seminarium poświęcone będzie dyskusji na kanwie książki dwóch autorów: Macieja Bałtowskiego i Grzegorza Kwiatkowskiego pt. State-owned Enterprises in the Global Economy wydanej w 2022 przez Routledge London – New York. 

Naszymi prelegentami będą m.in. autorzy: prof. dr hab. Maciej Bałtowski, dr Grzegorz Kwiatkowski, a także dr hab. Jan Hagemajer i prof. dr hab. Łukasz Hardt.

KONTAKT:

zk@pte.pl

(22) 55 15 401

 

SEMINARIUM: CZY POLSKIEJ GOSPODARCE ZAGRAŻA STAGFLACJA I RECESJA? 30.11.2022

Komitet Nauk Ekonomicznych PAN, Rada Naukowa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz Instytut Nauk Ekonomicznych PAN uprzejmie zapraszają na wspólnie organizowane seminarium: „Czy polskiej gospodarce zagraża stagflacja i recesja?
Seminarium odbędzie się w trybie online na platformie MS Teams w dniu 30 listopada 2022 r.
(środa) o godz. 15.00.
Seminarium będzie nagrywane. Na stronach i kanałach internetowych współorganizatorów zostanie zamieszczone audio-wideo z jego przebiegu. W celu uczestnictwa prosimy o skorzystanie z poniższego linku:
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania
Obsługę seminarium na platformie MS Teams zapewnia INE PAN. W przypadku pytań technicznych prosimy o kontakt z Panią Joanną Pęczkowską – tel. 576 165 965.

II OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA PT. „EWOLUCJA NAUK EKONOMICZNYCH II. EKONOMIA A PANDEMIA COVID-19 – POTRZEBA BIEŻĄCYCH DOSTOSOWAŃ CZY ZMIANY PARADYGMATU?” – POTRZEBA BIEŻĄCYCH DOSTOSOWAŃ CZY ZMIANY PARADYGMATU?” 22.11.2022

Serdecznie zapraszamy na II Ogólnopolską Konferencję pt. „Ewolucja nauk ekonomicznych II. Ekonomia a pandemia COVID-19 – potrzeba bieżących dostosowań czy zmiany paradygmatu?”. Konferencja odbędzie się 22 listopada 2022 r., w Warszawie (w Pałacu Staszica). Więcej informacji, w tym program konferencji i link do formularza rejestracyjnego: https://www.pte.pl/aktualnosci/posty/serdecznie-zapraszamy-na-ii-ogolnopolska-konferencje-ewolucja-nauk-ekonomicznych-ii-ekonomia-a-pandemia-covid-19-potrzeba-biezacych-dostosowan-czy-zmiany-paradygmatu

CZWARTEK U EKONOMISTÓW. 10.11.2022.

Zapraszamy na Czwartek u Ekonomistów nt. „Wpływ płacy minimalnej na rynek pracy”, organizowany przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne we współpracy z Polskim Instytutem Ekonomicznym. Seminarium odbędzie się 10 listopada 2022 r., godz. 12.00-14:00 w Domu Ekonomisty ul. Nowy Świat 49, Warszawa Seminarium inspirowane jest książką Davida Carda, nagrodzonego w 2021 r. ekonomicznym Noblem, i Alana Kruegera pt. ”Myth and Measurement. The New Economics of the Minimum Wage”, która poddaje w wątpliwość negatywny wpływ płacy minimalnej na zatrudnienie. Będziemy dyskutować między innymi o tym, czy wnioski z tej publikacji mają zastosowanie w analizie relacji między płacą minimalną a sytuacją na polskim rynku pracy.

(e-mail: zk@pte.pl  lub tel.(22) 55 15 401, 55 15 405)

 

KONFERENCJA „WYZWANIA WSPÓŁCZESNEJ EKONOMII-TEORIA I PRAKTYKA”. 09.12.2022

W imieniu współorganizatorów: Katedry Ekonomii Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oddział/ Radom, Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości serdecznie zapraszam do udziału w konferencji pt. „Współczesne wyzwania ekonomii- teoria i praktyka”, która odbędzie się 09 grudnia br. w formie  online na platformie Microsoft Teams 

Szczegóły w załączonym komunikacie konferencji oraz na stronie internetowej konferencji wyzwaniaekonomii.uniwersytetradom.pl.

 

KONFERENCJA NAUKOWA PT.: „5 LAT FUNKCJONOWANIA GÓRNOŚLĄSKO – ZAGŁĘBIOWSKIEJ METROPOLII. DOŚWIADCZENIA I REZULTATY” – 11.10.2022

KONFERENCJA PT.: „STAN I PERSPEKTYWY HUTNICTWA ŻELAZA I STALI W POLSCE. NOWE WYZWANIA” – 25.10.2022

Oddział PTE w Katowicach wraz z Partnerami zaprasza do udziału w dwóch (stacjonarnych) najbliższych wydarzeniach, tj.:

  1. Konferencja naukowa pt.: „5 lat funkcjonowania Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii. Doświadczenia i rezultaty” – 11.10.2022 r.

(jest to już IV edycja konferencji o GZM realizowana przez PTE w Katowicach w latach 2018 – 2022).

  1. Konferencja pt.: „Stan i perspektywy hutnictwa żelaza i stali w Polsce. Nowe wyzwania” – 25.10.2022 r.

W załączeniu przesyłam zaproszenia wraz z programem ramowym naszych wyżej wymienionych październikowych wydarzeń.

Uwaga: prosimy o wcześniejsze przybycie celem znalezienia dogodnego miejsca parkingowego.

Uwaga: limit miejsc – decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia proszę wysyłać na adres e-mail: katowice@pte.pl

 

VII SEMINARIUM Z CYKLU „ŁÓDZKIE SPOTKANIA U EKONOMISTÓW”. 6.10.2022

Zarząd PTE Oddział w Łodzi serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym VII Seminarium z cyklu „Łódzkie spotkania u Ekonomistów” pt.: PRZEDSIĘBIORCZY SAMORZĄD – UWARUNKOWANIA I PERSPEKTYWY NA PRZYSZŁOŚĆ, które odbędzie się 6 października 2022 r. (czwartek) w godz. 11.00 – 12.30, w formie online na platformie Microsoft Teams.

Odnośnik do spotkania.

Celem seminarium jest przedstawienie rekomendacji oraz wskazanie dobrych przykładów, jak skutecznie i w sposób przedsiębiorczy realizować ustawowe zadania samorządu terytorialnego. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu samorządowcy zwiększają swoje szanse na otrzymanie wsparcia finansowego UE w nadchodzących naborach wniosków.

W dyskusji poruszone zostaną między innymi następujące tematy:

  • rosnące znaczenie przedsiębiorczości publicznej i społecznej,
  • wpływ środowiska przedsiębiorczości na dynamikę procesów rozwoju terytorialnego,
  • rola postaw przedsiębiorczych w planowaniu strategicznym,
  • determinanty proaktywnych działań samorządów kreujących rozwój: współpraca między JST, współpraca międzysektorowa,
  • kreowanie przedsiębiorczości, zewnętrzne środki finansowe wspierające
  • przedsiębiorczość i animujące współpracę: samorząd – przedsiębiorcy,

WEBINAR. WZMACNIANIE I ROZWIJANIE ŁAŃCUCHÓW DOSTAW W OBLICZU ZMIAN NA GLOBALNYCH RYNKACH SPOWODOWANYCH PANDEMIĄ COVID-19 I ROSYJSKĄ AGRESJĄ NA UKRAINĘ. 06.10.2022

W imieniu Stałego Przedstawicielstwa RP przy OECD przesyłam poniżej zaproszenie na odbywający się 6 października w godzinach 14:30–16:00 webinar poświęcony wzmacnianiu i rozwijaniu łańcuchów dostaw w obliczu zmian na globalnych rynkach spowodowanych pandemią COVID-19 i rosyjską agresją na Ukrainę.

W dyskusji weźmie udział m.in. Mathias Cormann, Sekretarz Generalny OECD oraz Zhang Xiangchen, Zastępca Dyrektora Generalnego WTO.

Link do spotkania

 

KONFERENCJA „POLICY MIX FOR A TURBULENT TIME”, 06.10.2022

W imieniu Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego zapraszam na konferencję, pt. Policy mix for a turbulent time, która odbędzie się w dn. 6 października w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Dobra 56/66.

Wydarzenie organizujemy wspólnie z Polskim Instytutem Ekonomicznym, we współpracy z narodowymi stowarzyszeniami ekonomicznymi z Czech, Słowacji oraz Węgier.

Trudno o ważniejszy i bardziej aktualny temat niż ten, który zamierzamy podjąć podczas konferencji. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym programie.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja, najpóźniej do dn. 30 września. Formularz rejestracyjny dostępny jest pod poniższym adresem:

Registration link

 

SEMINARIUM NAUKOWE PT. „PERSPEKTYWY ROZWOJU NAUKOWEGO W DYSCYPLINACH EKONOMICZNYCH’, 04.07.2022

Serdecznie zapraszamy na seminarium naukowe pt. „Perspektywy rozwoju naukowego w dyscyplinach ekonomicznych”, które jest organizowane przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Lublinie we współpracy z Instytutem Ekonomii i Finansów Wydziału Ekonomicznego UMCS w Lublinie.

Seminarium odbędzie się w dniu 4 lipca 2022 r. o godz. 13.30 w Auli III Wydziału Ekonomicznego UMCS w Lublinie.

 

KONFERENCJA „WOKÓŁ MYŚLI TADEUSZA KOWALIKA”, 9.07.2022

W lipcu tego roku przypada dziesiąta rocznica śmierci wybitnego polskiego ekonomisty i humanisty, Profesora Tadeusza Kowalika (1926-2012). Dla jej uczczenia, 9 lipca odbędzie się jednodniowa międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona myśli Kowalika.

Aby wziąć w niej udział online, należy zarejestrować się tutaj: monde-diplomatique.pl/konferencja

Konferencja ma też swoją stronę na facebooku, pod adresem: https://www.facebook.com/events/401896088352028?ref=newsfeed

Rada Programowa:

dr hab. Gavin Rae, prof. ALK, Akademia Leona Koźmińskiego, Warszawa, Polska – Przewodniczący

prof. dr hab. Marian Gorynia, Prezes PTE, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Polska

dr hab. Paweł Kozłowski, prof. UW, Uniwersytet Warszawski, Polska

prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska, Honorowa Prezes PTE, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Polska

prof. dr Jan Toporowski, SOAS, University of London, Wielka Brytania

Komitet Organizacyjny:

dr Grzegorz Konat, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Polska – Przewodniczący

dr Piotr Janiszewski, Fundacja im. Róży Luksemburg, Warszawa, Polska

mgr Paweł Adamczyk, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Warszawa, Polska

mgr Stefan Zgliczyński, Instytut Wydawniczy Książka i Prasa, Warszawa, Polska

 

SEMINARIUM Z CYKLU „HORYZONTY EKONOMII„, 18.05.2022

Zapraszamy na kolejne seminarium z cyklu Horyzonty ekonomii pt. „Społeczna gospodarka rynkowa a społeczna odpowiedzialność uczelni”, które jest organizowane przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Krakowie we współpracy z Oddziałem Gdańsku oraz Oddziałem w Szczecinie.

W debacie udział wezmą:
• dr hab. Józefa Famielec – Katedra Finansów Rozwoju Zrównoważonego, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
• dr hab. Barbara Kryk, prof. US – prezes Oddziału PTE w Szczecinie, członek Zarządu PSEŚiZN i Polskiego Oddziału PRME, Katedra Ekonomii Uniwersytetu Szczecińskiego, pełnomocniczka Rektora ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni Uniwersytetu Szczecińskiego
• dr hab. Barbara Pawłowska, prof. UG – członkini Rady Naukowej PTE Oddział w Gdańsku i Zarządu Polskiego Oddziału PRME, Katedra Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego
• Seminarium odbędzie się w dniu 18 maja 2022 r. o godz. 16.00 w trybie zdalnym na platformie Zoom.

Link do seminarium: https://zoom.us/j/93204632475?pwd=V2tycysyWmxZVnRySU9IQS9zaWpFUT09

 

KONWERSATORIUM „CZWARTKI U EKONOMISTÓW”, 12.05.2022.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w seminarium pt. DISENTANGLING CONSEQUENCES OF RUSSIA’S INVASION ON UKRAINE. AN INTERDISCIPLINARY PERSPECTIVE.

Debata organizowana jest w ramach Konwersatorium „CZWARTKI U EKONOMISTÓW”, 12 maja 2022 r., godz.16:00 w trybie online na platformie Zoom
Link do debaty: https://us02web.zoom.us/j/89750507500
Seminarium odbędzie się w języku angielskim

Główne wystąpienie:
prof. Harold James, Claude and Lore Kelly Professor in European Studies; Professor of History and International Affairs; Department of History, Princeton University
Komentarze:
prof. Michał Łuczewski, Wydział Socjologii, Uniwersytet Warszawski oraz Polska Wielki Projekt
prof. Marcin Piątkowski, Akademia Leona Koźmińskiego oraz Bank Światowy
Dyskusję prowadzić będzie:
prof. Łukasz Hardt, Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego

Po seminarium na stronie internetowej PTE (http:/www.pte.pl/konferencje) zostanie zamieszczony link do wideo z jego przebiegu.

BIULETYN PTE nr 1/2022

W imieniu Pani Profesor Elżbiety Mączyńskiej i Redakcji „Biuletynu Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego” zapraszamy do lektury „Biuletynu PTE” nr 1/2022: http://www.pte.pl/pliki/1/68/Biuletyn_2022-1.pdf.

Zapraszając do lektury, zachęcamy do udziału w okołokeynesowskim dyskursie, który rozpoczął się w „Biuletynie PTE” nr 4/2020 http://www.pte.pl/pliki/1/68/Biuletyn_21.12.2020.pdf  i jest kontynuowany w numerze 1/2021 http://www.pte.pl/pliki/1/68/E_1_2021.pdf, 2/2021 http://www.pte.pl/pliki/1/68/Biuletyn_2-2021_93.pdf.pdf, 3/2021 http://www.pte.pl/pliki/1/68/Biuletyn_2021-3.pdf, 4/2022 http://www.pte.pl/pliki/1/68/Biulety_2021-4.pdf  oraz w aktualnym wydaniu.

 

IV SEMINARIUM Z CYKLU „HORYZONTY EKONOMII” ORIENTACJA INNOWACYJNA W FIRMACH USŁUG BIZNESOWYCH OPARTYCH NA WIEDZY 27 KWIETNIA 2022.

Serdecznie zapraszamy do udziału w 6. seminarium z cyklu „Horyzonty ekonomii” ORIENTACJA INNOWACYJNA W FIRMACH USŁUG BIZNESOWYCH OPARTYCH NA WIEDZY.

Seminarium odbędzie się 27 kwietnia 2022 r. o godz. 16.00 w trybie zdalnym na platformie Zoom.

Link do seminarium

Podstawą debaty będzie monografia pt. „Innovation Orientation in Business Services: Scope, Scale and Measurement”, opublikowana w wydawnictwie Edward Elgar Publishing (Cheltenham, UK; Northampton, MA, USA; 2021).

W debacie udział wezmą autorzy monografii:

  • dr hab. Jadwiga Berbeka, prof. UEK – kierownik Katedry Turystyki, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej
  • dr hab. Krzysztof Borodako, prof. UEK – profesor w Katedrze Turystyki, Uniwersytet Ekonomiczny
  • w Krakowie, członek Strategic Management Society oraz The International Society for Professional
  • Innovation Management
  • dr Michał Rudnicki – adiunkt w Katedrze Turystyki, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, członek MPI, Poland Chapter.

Moderacja:

dr hab. Maria Urbaniec, prof. UEK – prezes Oddziału PTE w Krakowie, wiceprezes PTE, kierownik Katedry Przedsiębiorczości i Innowacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

 

 

IV KONFERENCJA WARTOŚĆ W BIZNESIE, 28-29.04.2022

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Wartość w biznesie” z cyklu Konferencji Naukowych organizowanych przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Lublinie oraz partnerów organizacyjnych: PFR Portal PPK oraz Wydział Zarządzania Politechniki Lubelskiej.

program konferencji (do pobrania)

 

DEBATA ORGANIZOWANA PRZEZ PTE NT. „ŚWIAT W MATNI”. 07.04.2022

W imieniu Pana Profesora Mariana Goryni, Prezesa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz Pani Profesor Elżbiety Mączyńskiej, Honorowej Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego na debatę organizowaną przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne nt. „Świat w matni”.

W debacie udział weźmie prof. dr hab. Grzegorz W. Kołodko, Akademia Leona Koźmińskiego oraz Bogusław Chrabota, Redaktor Naczelny RZECZPOSPOLITEJ, dr hab. Eliza Przeździecka, prof. SGH, Szkoła Główna Handlowa.

Dyskusję prowadzić będzie: prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska, Honorowy Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Debata odbędzie się 7 kwietnia 2022 r. o godz. 16.00 w siedzibie PTE, ul. Nowy Świat 49, Warszawa, a także online na platformie Zoom  https://us02web.zoom.us/j/88435939588

 

POLSKA GOSPODARKA WOBEC WYZWAŃ WEWNĘTRZNYCH I GEOPOLITYCZNYCH PO AGRESJI ROSJI NA UKRAINĘ, 19.04.2022

Komitet Nauk Ekonomicznych PAN, Rada Naukowa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz Instytut Nauk Ekonomicznych PAN uprzejmie zapraszają na wspólnie organizowane seminarium nt.: „Polska gospodarka wobec wyzwań wewnętrznych i geopolitycznych po agresji Rosji na Ukrainę

Seminarium odbędzie się w trybie online na platformie MS Teams w dniu 19 kwietnia 2022 r. (wtorek) o godz. 14.00

W celu uczestnictwa proszę o skorzystanie z poniższego linku do spotkania tutaj

Obsługę techniczną online na platformie MS Teams zapewnia INE PAN. W przypadku pytań

technicznych prosimy o kontakt z Panią Joanną Pęczkowską – tel. 576 165 965

 

KONWERSATORIUM „CZWARTKI U EKONOMISTÓW”, 7.04.2022

W imieniu Pana Profesora Mariana Goryni, Prezesa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Pani Profesor Elżbiety Mączyńskiej, Honorowej Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w załączeniu zapraszamy na debatę organizowaną przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne nt. „Świat w matni”, która odbędzie się 7 kwietnia 2022 r. o godz. 16.00 w siedzibie PTE, ul. Nowy Świat 49, Warszawa, a także online na platformie Zoom.

https://us02web.zoom.us/j/88435939588

 

IV KONFERENCJA WARTOŚĆ W BIZNESIE, 28-29.04.2022

Ogólnopolska Konferencja Wartość w Biznesie to 4. edycja cyklu Konferencji  Naukowych organizowanych  przez  Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Lublinie, PFR Portal PPK oraz Wydział Zarządzania Politechniki Lubelskiej.

Tematem tegorocznej edycji są „Wyzwania i problemy organizacji w warunkach niepewności”. Konferencja będzie obejmowała bardzo szeroką  tematykę dotyczącą wartości w biznesie w aspekcie finansowym, zarządczym i społecznym uwzględniającym wyzwania, jakie pojawiają się w organizacjach w związku z niestabilnym otoczeniem. Szczególnie ważnym zagadnieniem będzie kreowanie wartości oraz zarządzanie efektywnością i ryzykiem przedsiębiorstw w warunkach niepewności wynikającej z pandemii, wysokiej inflacji, sytuacji zaopatrzenia w energię i uwarunkowań gospodarczych. Liczymy, że wydarzenie to będzie doskonałą okazją do wymiany poglądów i omówienia wyników badań z zakresu wielu dyscyplin naukowych zarówno z teoretykami, jaki praktykami biznesowymi.

Konferencja odbędzie się w Lublinie, atrakcyjnym turystycznie mieście z niepowtarzalną, klimatyczną Starówką.  Miejscem konferencji będzie nowoczesne i przestronne Lubelskie Centrum Konferencyjne, zapewniające profesjonalną obsługę, zarówno stacjonarną, jak i hybrydową.

Szczegóły na stronie internetowej

 

SEMINARIUM Z CYKLU „HORYZONTY EKONOMII” PT. „JAPOŃSKI MODEL GOSPODARCZY: POLITYKA, INWESTYCJE, CYFRYZACJA”, 23.03.2022

Serdecznie zapraszamy na seminarium z cyklu „Horyzonty ekonomii” pt. „Japoński model gospodarczy: polityka, inwestycje, cyfryzacja”, które jest organizowane przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Krakowie we współpracy z Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

W debacie udział wezmą:

  • dr hab. Robert Jakimowicz, prof. UEK – kierownik Katedry Studiów Politycznych, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • dr Katarzyna Sanak-Kosmowska – adiunkt w Katedrze Marketingu, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ekspert ds. online marketingu i social media
  • mgr Piotr A. Głogowski – asystent w Katedrze Studiów Politycznych, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Seminarium odbędzie się w dniu 23 marca 2022 r. o godz. 16.00 w trybie zdalnym na platformie Zoom. Link do seminarium

„DIAGNOZA STANU FINANSÓW SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO – PROBLEMY, WYZWANIA, REKOMENDACJE”, KONFERENCJA POD PATRONATEM POLSKIEGO TOWARZYSTWA EKONOMICZNEGO – ODDZIAŁ W LUBLINIE, 30 – 31.05.2022

Zapraszamy na Konferencję Patronatem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Oddział w Lublinie pt. Diagnoza stanu finansów samorządu terytorialnego – problemy, wyzwania, rekomendacje. Podczas organizowanej w dniach 30 – 31 maja 2022 r. konferencji zostanie podjęta dyskusja na temat najważniejszych problemów i wyzwań finansów jednostek samorządu terytorialnego, zarówno w aspekcie teoretycznym, jak i praktycznym, a także wymiana doświadczeń oraz zaprezentowanie najnowszych wyników badań dotyczących kluczowych aspektów gospodarki finansowej podmiotów sektora samorządowego.

Konferencja jest inicjatywą podejmowaną we współpracy dwóch ośrodków akademickich – Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku oraz Instytutu Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Konferencja umożliwi wymianę poglądów między przedstawicielami nauki oraz praktyki.

Wydarzenie planowane jest w formie stacjonarnej w Lublinie

Szczegółowe informacje na stronie konferencji

CYKL SEMINARIÓW NAUKOWYCH INSTYTUTU EKONOMII I FINANSÓW ORAZ PTE – ODDZIAŁ W LUBLINIE

W imieniu Pani Dyrektor Instytutu Ekonomii i Finansów dr hab. Jolanty Szołno-Koguc prof.UMCS oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oddział w Lublinie, serdecznie zapraszam na cykl spotkań poświęconych prezentacji wyników projektów badawczych realizowanych w Instytucie Ekonomii i Finansów w ramach Konkursu Wewnętrznego w roku 2021.

Poniżej przedstawiamy dokładny harmonogram planowanych Seminariów

25.03.2022, godzina 11.45, dr Marek Angowski, „Determinanty zakupu i korzystania z technologii pozyskiwania energii z systemów fotowoltaicznych przez gospodarstwa domowe na obszarach wiejskich”

01.04.2022, godzina 10.00, dr Anna Korzeniowska, „Motywy oszczędzania a cechy społeczno demograficzne gospodarstw domowych”

01.04.2022, godzina 10.30, dr hab. Katarzyna Wójtowicz, „Jak JST reagują na szoki zewnętrzne? Odporność fiskalna na przykładzie polskich gmin”

08.04.2022, godzina 10.00, dr Małgorzata Mazurek-Chwiejczak, „Przerzucalność opłaty od środków spożywczych (tzw. opłaty cukrowej)”

08.04.2022, godzina 10.30, dr Katarzyna Twarowska-Mól, „Determinanty globalnej nierównowagi płatniczej”

22.04.2022, godzina 10.00, dr Joanna Szafran, „Polityka spójności UE w Polsce, Republice Czeskiej, Republice Słowackiej i na Węgrzech z perspektywy reform na lata 2014-2020 i 2021-2027”

22.04.2022, godzina 10.30, dr Ada Domańska, „Zrównoważona przedsiębiorczość rodzinna”